KURUMSAL


Hakkımızda

1993 yılında, Gaziantep’te Plastik hammadde imalatı ile faaliyetine başlayan firmamız, çeyrek asır boyunca dinamik yapısı, toplam kalite anlayışı, yenilikçi ruhu ve daima gelişime açık kadrosu ile modern tesislerde üretimine devam etmiş ve bundan sonra da Kalite çizgisinden asla ödün vermeden yoluna devam etmektedir.

Üretim aşamasında gerçek kalitenin elbette En Son Teknoloji ile desteklenmiş bir Üretim Parkıyla mümkün olduğunun bilincindeki firmamız, bugün modern ve teknolojik tesislerde Plastik Ev Eşyaları üretimi gerçekleştirmektedir.

25 yıldır devam eden serüveni boyunca sektöründe hem ülkemiz genelinde, hem de uluslararası pazarda adından söz ettiren firmamız, bunun haklı gururunu yaşamaktadır.

Toplam Kalite anlayışından edindiğimiz felsefeye göre; gerçek anlamda Kalite; Üretim Planlama aşamasında başlar ve Üretim ve Mühendislik birimlerimizin desteği ile üretim aşamasında da devam ederek, nihai ürüne ulaşıncaya kadar sürer.

Bu sayede firmamız; üretimde kullanılan hammaddelerin insan sağlığı açısından zararsız, kullanım bakımından ergonomik ve tasarım açısından şık ürünler ortaya koyma hedefini birinci planda tutmaktadır.

Yönetim Kurulundan, Müşteri İlişkileri Yönetimine kadar olmak kaydı ile ISO-9001 Kalite Standartları Yönetim Tekniklerine uygun olarak üretim yapmanın, siz değerli müşterilerimizin Maksimum Kaliteye ulaşmasını sağladığının farkındayız ve gelecekte de farkında olmaya devam edeceğiz.

Hedeflerimiz

İhracat Hedeflerimiz

60% 60% Tamamlandı

Üretim Kalitemiz

90% 60% Complete

Teknoloji

80% 60% Complete

İstihdam

78% 60% Complete

Markalarımız & Şirketlerimiz


Mandella markası ile Türkiye'nin bahçelerdeki konforunu, Bahçe Mobilyalarımız ile sağlıyoruz.

DellaPlast ile Ev Mobilyaları, Bahçe Mobilyaları ve Temizlik ürünlerinde dağıtım yapmaktayız.Sönmez Plastik; modern ve teknolojik tesisleri ile Plastik Ev Eşyaları üretiminde sektörün öncülerindendir.

Sönmezsa ile yurtiçinde olduğu kadar yurtdışı pazarlarında da faaliyet gösteriyoruz.

Kalite Politikası

  • Müşteri memnuniyetini amaçlayarak, müşteri istek ve beklentileri yönünde çalışmak,
  • Katma değeri yüksek ve hatasız ürün üretmek,
  • Çalışanlarımızı değer olarak kabul etmek, çalışanlarımızın ihtiyaç ve beklentilerini değerlendirmek,
  • Kalite Yönetim Sistemleri çalışmalarında ihtiyaç duyulan tüm kaynakları temin etmek,
  • Müşteri, tedarikçi ve çalışanlarımızla etkin bir iletişim sağlamak,
  • Kalitesi ve markası ile rakiplerinden her zaman önde olmak,
  • Kaliteden asla taviz vermemek,
  • Sürekli eğitim ve sürekli iyileştirmelerle Kalite Yönetim Sistemimizi geliştirmek.